Autor: Piotr
2019-10-24

Zadar - Sesja pytań i odpowedzi z fb


Jak wygląda dojazd z lotniska do centrum Zadaru ?

Po każdym locie podstawiają autobus do głównego dworca autobusowego. Taxi z lotniska do centrum kosztuje 170kn.

 

Czy w Zadarze jest rower miejski ?

Tak jest Nextbike. Ma trzy stacje. 

 

Polecana resturacja w Zadarze

 Z fajnych restauracji, ale takich z których korzystają nie turyście lecz tutejsi to Stipe w Zadarze. W godzinach pomiędzy 11- 13 przygotowywane są tzw. marendy- czyli gotowe dania w super cenie.

 

Dojazd na Długi Otok/ Kornati.

Długi otok to zmaieszkała wyspa (swoją drogą cudowna), ze świetnym połączeniem morkim z Zadaru. Dojedziecie promem i katamaranem. Prom odpływa z Gaženicy, a katamaran z centrum Zadaru. Kornati to Park Narodowy obejmujący obszar morski i dostać można się tam jedynie ze zorganizowaną wycieczką lub wynajętą łodzią.

 

Z kim się wybrać na Otok/ Kornati.

To sprawa mocno indywidualna...organizatorów jest cały wachlarz- od wielkich statków mieszczących po 250 osób (nie polecam), po mniejsze jednostki podchodzące do gości bardziej indywidualnie. Jedno o czym wszyscy musicie pamiętać, to sprawdzenie pogody a w szczególności intensywności wiartu jaki będzie wiał w dniu Waszej wycieczki. Statki nie wypływają jedynie wtedy, gdy pogoda jest naprawdę kiepska, a tutaj postrzeganie dobrej i złej pogody pomiedzy organizatorem i gościem może się znacznie różnić. Bądźcie rozsądni. Słyszałm o wielu historiach, nie zawsze kończących się miłymi wspmnieniami. Generalnie pogoda latem jest bardzo stabilna i ładna, ale czasami zdarzają się wyjątki. Poniżej zamieszczam kilka pomocnych przekierowań:
Promy na wyspy z portu głównego oddalonego od centrm Zadaru o około 3 km:
https://www.jadrolinija.hr/
Katamaran na Dugi otok (odpływa z Zadaru)
https://gv-zadar.hr/
Strona Parku Narodowego Kornati
http://np-kornati.hr/en/

 

Chcesz dodac pytanie lub dodać pytanie.

Napisz tutaj

Autor: Piotr